Із чого розпочати шлях у автоперегонах (картинг).

І так будь який шлях розпочинається із чогось маленького, у автоперегонах прийнято розпочинати із картинга. А далі розвиватись в ралі, дріфті, тайматак, формулі 4, 3,2,1 і так далі.

Діти 8-13років на треку у м. Тернопіль Клас “Піонер Н”

Але не потрібно вважати що картинг – це іграшкова машинка. Навіть у дитячих класах картів, швидкість досягає 80 км за годину, у дорослих до 150 км за годину. А у коробочних класах розгон до 100 км за годину, займає 3-4 сек. І якщо до цього додати низьку посадку, і те що карт прилипає до треку. Тобто можна на великій швидкості в ходити в круті повороти. Виходить дуже не дитячо, правда? У картингу змагаються спортсмени із 4 років і максимальний вік не обмежений.

Майже всі топові автогонщики починали свою карєру в картингу. Тут можемо згадати Міхаеля Шумахера, Айртон Сенна, Фернандо Алонсо, Льюїс Гамільтон, Ніко Росберг, Себастьян Феттель, Макс Ферстаппен і інші легендарні гонщики.

Міхаель Шумахер
Льюїс Гамільтон
Айртон Сенна


Отже із чого почати свій шлях в автоспорті в Україні. Перш за все потрібно зрозуміти чи будете ви займатись і наскільки все серйозно. А це можна зробити у декілька способів.

Отже перший спосіб – це коли у вас у місті є прокатний картинг, і на базі прокату проводять змагання. Якщо такий клуб є, тоді треба відвідати тренування, і взяти участь у цих змаганнях. по результатам буде видно, чи дитина не боїться швидкості, чи покращується час кола на тренуваннях, і змаганях. Тоді приймається рішення по продовженню тренувань, і переходу у спортивний картинг

Спосіб другий – це знайти у вашому місті “Станцію Юних Техніків” на базі якої може існувати гурток картингу. На такі гуртки переважно виділяють не достатньо коштів для тренувань, і участі у змаганнях. Але там можуть бути старі рами, мотори. І при відвідуванні гуртка, і вкладенні коштів, може вийти скласти собі картинг, для тренувань і змагань. Також у СЮТ можна познайомитись із пілотами, іх батьками, чи командами. Які їдуть за дану СЮТ.

Третій – це знайти спортивну команду в області, чи вашому місті, і домовитись про оренду карта, для тренувань. Переважно у гоночних командах, залишається багато старої техніки, так як діти виростають і переходять у інші класи. На такій техніці можна потренуватись і тоді прийняти рішення, про викуплення техніки чи продовженні оренди.

Отже успіхів вам у перегонах, і перемог!