Значення прапорів у картингу

Сигнальні прапори у картингу

На змаганнях чи тренуваннях використовуються прапори, щоб інформувати пілотів про стан подій на трасі. Це може бути як зупинка гонки, із за аварії, чи зміни погодніх умов. Так і технічни несправність одного із картів. Так і порушення правил, чи регламенту гонки. Сигнали подають судді, або маршали, які розставленні по всій довжині картингової траси.

Фініш і старт, або використовують держ. прапор

Cтартовий прапор. Використовують гоночний чорно\білий прапор, або прапор країни проведення гонки.

Зупинка змагань

Червоний прапор. Застосовується тільки керівником гонки, або призначеною особою. Пілоти повинні припинити гонку, підняти руку, переконавшись, що такі пілоти зрозуміли сигнал зупинитися. І заїхати при першій можливості в зону фінішу. Якщо інакших інструкцій не поступило. Таке може статись із за різкої зміни погодніх умов. Або небезпечної ситуації на трасі.

Закінчення змагань чи тренувань

Чорно\білий гоночний прапор. Використовується для оповіщення пілотів про закінчення тренування, або фініші перегонів.

Чорний прапор, покинути трасу!

Чорний прапор. Інформує певного пілота, що на наступному колі він повинен покинути трасу і привести карт у визначений регламентом місце. Використовується із номером карта.

Технічна несправність

Чорний прапор із помаранчевим колом, або білим в середині.
Інформує певного Пілота про те, що його карт має технічну несправність, що представляє загрозу для нього самого або для оточуючих, і означає, що на наступному колі він повинен усунути дефект в ремонтній зоні. Після усунення дефекту він може продовжити гонку.

Пропусти швидкого пілота

Синій прапор. Показується помахами. Інформує Пілота, що відстав на коло, що його збираються обігнати один або кілька швидких пілотів. Необхідно озирнутися, і пропустити лідерів заїзду не втрачаючи власної позиції.

Небезпека позаду, або початок тренування

Зелений прапор. Використовується в двох випадках: для позначення кінця небезпечної зони, початок якої позначено одним або двома жовтими прапорами.
Для подачі старту на тренування або прогревочний коло. Показується по сигналу Керівника гонки.

Попереду небезпека, обгін заборонений!

Жовтий прапор. Сигнал небезпеки, потрібно обрати безпечну швидкість, не обганяти і бути готовим змінити траєкторію. Небезпечна ситуація на трасі, аварія, або виліт із траси. Або часткова перешкода на трасі.
Також цей прапор показується при проходженні прогрівочного кола. Обгін заборонено між 1 жовтим прапором і зеленим прапором, розташованим за місцем небезпеки.